Jaké restaurace navštívit v Praze?

Ristorante Pagana

Pokud chcete ochutnat skvělou středomořskou kuchyni, mořské plody nebo těstoviny, určitě byste měli zamířit se svými známými do Ristorante Pagana, která se nachází kousek od Národní třídy. Byť je to místečko zcela nenápadné, jistě vás překvapí a okouzlí. Naprosto skvělé je zde jídlo. My můžeme doporučit vyhlášené tagliatelle či spaghetti flambované v parmazánu. Kuchař totiž přímo před vás doveze velké parmazánové kolo, které nahřeje a flambuje v něm těstoviny tak dlouho, dokud se rozteklý parmazán nenalepí na celý povrch těstovin, celé jídlo je dozdobeno ještě rajčatovou omáčkou a zeleninovým chipsem. Velmi kvalitní je také nabídka jižních vín z oblasti Itálie. Pokud se sem vydáte na byznys oběd nebo na romantickou večeři, jistě nešlápnete vedle. A výhodou pro rodiny s dětmi je dětský koutek, takže i malé ratolesti si přijdou na své. Tak si rezervujte místo včas!

Hong Kong Karlín

Pokud chcete ochutnat pravou asijskou kachnu, posedět si ve velmi příjemně industriálně-moderním prostředí, vidět přípravu jídla přímo na vlastní zrak a zároveň necestovat daleko z centra, jednoznačně doporučujeme navštívit tuto vyhlášenou karlínskou restauraci. K naprosto prvotřídní kachně doporučujeme dát si typickou asijskou jasmínovou rýži. Pokud upřednostňujete vegetariánskou stravu, také si zde najdete pokrm, který vás jistě mile překvapí. V menu totiž není vyloženě jídlo, u kterého byste se zklamali. Takže pokud se chcete dobře najíst, vidět jak se připravuje asijské jídlo a okusit chuť Asie, doporučujeme si zarezervovat místo dopředu a už se jen vydat do Karlína.

PAPRIKA – Středomořská kuchyně & Bar

Pokud jste fanoušci falafelů, hummusu, pita chlebu nebo vám chutná shawarma či shakshuka, jistě byste se měli vydat na I. P. Pavlovu a kousek od ní najít bistro Paprika. Pokud výše zmíněné názvy neznáte, měli byste minimálně dva z nich ochutnat, jistě totiž nebudete litovat. I když se jedná o maličké bistro, a zde rozhodně doporučujeme udělat rezervaci, protože míst k sezení je opravdu málo, toto bistro vás zaručeně nezklame. To dokazuje i množství návštěvníků a strávníků, kteří denně do Papriky chodí. Zde vás čeká naprosto prvotřídní východní cizrnový hummus s domácím pita chlebem a fantastické falafely dělané přesně podle východní receptury. Pokud máte raději masové pokrmy, dejte si východní shawarmu z kuřecího masa, pestrost a zároveň lehkost chutí i celého pokrmu vás jistě mile překvapí.

Créme de la Créme

A čím zakončit návštěvu Prahy, hlavně v letních měsících? To je přeci jasná volba, samozřejmě zmrzlinou. A na té opravdu nešetřete na nárocích. Ať chcete zmrzlinu s tradiční příchutí, ovocnou či exotickou, kontroverzní nebo méně tradiční, směřujte své kroky do Créme de la Créme, které se nachází na Národní třídě. Pravidelně zde mají přes dvacet druhů zmrzlin. Chcete pravou klasickou vanilkovou, ve které ještě najdete zrníčka vanilkového lusku, pistáciovou, ve které si zachroupete u pistácií nebo třeba kokosovou, ve které ucítíte přímo kokosovou dužinu? Nebo dáte přednost méně známým chutím jako je třeba levandulová zmrzlina, broskvová s martini, slaný karamel (která je mimochodem velmi chutný, mnohem lepší než klasický karamel) nebo mangu? A pokud jste vegan nebo veganka, také sem můžete zamířit, protože zmrzlinárna pravidelně nabízí také veganské varianty svých zmrzlin. Zatímco si budete vychutnávat ručně vyrobenou zmrzlinu, pomocí Wi-Fi se můžete podívat na některá skvělá česká kasina.

5 Aug 2021